IPS – Volba povolání

dscn7281 resizeHned po vánočních prázdninách jsme si s žáky 9. ročníku připomněli, že jejich důležitý životní krok se nezadržitelně blíží.

Ve středu 7. 1. jsme navštívili na jejím pracovišti Mgr. Eriku Láškovou. Dorazili jsme na IPS – Informační a poradenské středisko Královéhradeckého kraje v Trutnově (Úřad práce ČR Trutnov). Čekala nás zde přednáška a beseda týkající se profesní orientace, přijímacího řízení pro letošní školní rok, problematiky zaměstnanosti i nezaměstnanosti v našem regionu, uplatnění se na trhu práce aj.

Bylo znát, že řada budoucích uchazečů již množství informací získala a nad danou otázkou se důkladně zamýšlí a není jejich cílem navštěvovat prostory Úřadu práce v Trutnově či jinde častěji.

Nezbývá tedy, než jim všem popřát co nejsprávnější volbu, úspěšné následné studium a co nejvíce úspěchů a spokojenosti v jejich dalším životě.

Mgr. Kateřina Javůrková