Get Adobe Flash player

Jak lidé dříve bydleli - 3. třída

cimg6217  resizeV etapě prvouky nazvané „Jak dříve lidé bydleli“ se žáci třetí třídy dozvěděli celou řadu zajímavých informací o tom, jak, kde a proč v minulosti vznikala lidská obydlí. Putovali jsme od pravěkých převisů a jednoduchých primitivních staveb přes hradiště, hrady, zámky či příbytky chudých lidí až ke stavbám z cihel…

Nejen při hlavním vyučování, ale i v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností se děti věnovaly tématu.

Nejprve vytvořily stavby z „kůlů, kostí a opracovaných kůží velkých ulovených zvířat“.

Poté se všichni společně pustili do výroby hradiště z keramické hlíny a dalších přírodních materiálů. V hradišti nechybělo silné opevnění, kostelík, panské sídlo, dílny řemeslníků, zásobárny či domy pro obyvatele.

Době králů a jejich sídel věnovali třeťáci nejvíce času. Nejdříve malovali rodové erby. Z odpadových materiálů zhotovili rytíře. Velká papírová krabice se stala základem pro model hradu. Lepení, stříhání, řezání, barvení. Hodiny práce…. Myslím, že hrad s mohutnými hradbami se střílnami, věžemi, padacím mostem i hradní bránou, se žákům pod vedením kolegyně Dany Maršíkové opravdu povedl.

(fotogalerie zde)

Mgr. Jana Prokopcová

Důležité informace pro strávníky


Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.