Návštěva elektrárny Poříčí

p1010120 resizeOsmá třída, to už je pravý čas, kdy se musíme rozhodovat, jakým směrem se bude ubírat naše další vzdělávání. Inspiraci jsme mohli najít mimo jiné i v nedaleké tepelné elektrárně. Mnohé jsme se dověděli o strojích, čerpadlech, chladících věžích, turbínách, kotlích… Jak a co se spaluje, co z toho všeho se zužitkuje. Náš průvodce nám poskytl velké množství technických informací o chodu celé elektrárny. Z dvouhodinové přednášky jsme přišli zase o něco chytřejší a mohli jsme si porovnat získané informace s tím, co už jsme znali ze školy. Moc se nám tam líbilo. Děkujeme.

Mgr. Petra Endrychová