Zájezd do Paříže a Londýna

cimg8080 resizeTrutnov - Praha - Paříž - Londýn - tam a zpět

Ukončete nástup a výstup, dveře se zavírají. Pražské metro nás veze vstříc novým zážitkům a poznáním. Cíl: Paříž, Londýn - známé evropské metropole, kde se rozhodně nebudeme nudit. Díky luxusnímu autobusu, kterému se opravdu nedalo vůbec nic vytknout, jsme úspěšně zvládli dlouhou cestu bez nudy a zlobení. A je to tu, první ráno. Sluneční paprsky dodávaly Vítěznému oblouku slavnostní atmosféru. Fotoaparáty zuřivě cvakaly a z nás se stali lovci těch nejkrásnějších záběrů. Ale opravdová vášeň zvěčnit se v hledáčku nás přepadla před Eiffelovou věží. Pak následovala Invalidovna, pařížské metro a Notre-Dame de Paris. Paříž je prostě úžasná. Spokojení a unavení jsme padli do postelí hotelu Formule 1. Ráno nás nemilosrdně vyhání zvuky budíků a jede se na ostrov vlakem z Calais pod hladinou moře. Londýn se probouzí do svátečního slunečného dne. Naše první kroky vedou před Buckinghamský palác. Máme štěstí a sledujeme výměnu stráží. Poté naše kroky vedou na Piccadilly Circus - nákupní středisko, China town a square of artists. Na Trafalgarském náměstí si dáváme delší pauzu.  Máme možnost nakouknout  do National Gallery na působivé obrazy, vyfotit se s admirálem Nelsonem či sledovat různá vystoupení pouličních umělců. A opět na nohou. Míjíme uzavřenou ulici Downing Street a Horse Guards. Letmá zastávka a několik snímků před Westminsterským palácem, Big Benem s přilehlým the Houses of Parlament. Pak už nás láká další atrakce - London Eye, Dungeon..... Poslední zastávkou okouzlujícího Londýna byl Kleopatřin obelisk. Zasloužíme si odpočinek v nedalekém hotelu. Poslední den londýnské počasí ukazuje, co umí. Je zima a zataženo, ale neprší. Takže hurá za dalšími zážitky k Tower Bridge a potom do věznice Towerské. O hlavu jsme tu nepřišli, ale žasli jsme nad překrásnými korunovačními klenoty britských monarchů.  Celá historická prohlídka byla ukončena výstřely z děl na počest oslavy královniných narozenin. Řeka Temže nás na svých kalných vlnách dovezla až ke Greenwich Park. Návštěva Námořnického muzea a nultého poledníku byly posledními zastávkami našeho vydařeného výletu. London is awesome!!! Svědčí o tom mnoho fotografií, které žáci umísťují na facebook a podílí se tak o své zážitky s těmi, kdo nemohli jet s námi. Spoustu z nás nechalo v Paříži i v Londýně svá srdce. Děkujeme všem, kteří nám umožnili nahlédnout a vzdělávat se jiným způsobem, než ze školních lavic.

Za super zájezdový team Mgr. Petra Endrychová

Odkazy na fotogalerie

(fotogalerie 1.1 zde - sředa 10. června)

(fotogalerie 2.1 zde - čtvrtek 11. června - Vítězný oblouk)