Get Adobe Flash player

Muzeum Podkrkonoší a PRO FUTURO

dscn6826 resizeVe čtvrtek 15. října nás s devátou třídou a kolegyní Mgr. Petrou Endrychovou čekala exkurze, která sestávala ze dvou částí.

V rámci opakování dějepisného učiva žáci projevili zájem navštívit trutnovské muzeum. Aktuálními výstavami Muzea Podkrkonoší nás provedl Mgr. Ondřej Vašata, děkujeme za vstřícnost a srozumitelný výklad v osobitém podání.

Nejprve jsme zavítali do přízemní části, kde jsme si prohlédli výstavu KARA Trutnov – gigant československého kožešnického průmyslu. Tato expozice přece jen o něco více zaujala dívky, i když kožená bunda s podpisy našich hokejistů zajisté byla zajímavostí již pro každého…

Po krátkém zastavení v prostorách chodeb muzea jsme postoupili výše – směr Prusko-rakouská válka a bitva u Trutnova 1866. Tato výstava nám ve velkém výstavním sále nabídla ke zhlédnutí množství předmětů vztahujících se k danému konfliktu – výzbroj, výstroj bojujících armád, obrazy, fotografie, archeologické nálezy aj. A pokud třeba nevíte, která zbraň mohla být klidně vyhlášena tzv. „šunkou roku“ či jak na tom byli rakouští důstojníci s inteligencí, zeptejte se našich deváťáků…

Z muzea jsme se odebrali do SCT UFFO, a tak se velkým skokem přenesli z historie do žhavé budoucnosti. Stali jsme se aktivními účastníky akce PRO FUTURO – výstava SŠ regionu Krkonoše. Každý se zde mohl vydat směrem, který potřeboval pro ujasnění vlastní životní cesty. Někoho představované studijní či učební obory zaujaly natolik, že o své další cestě má téměř jasno, někdo víceméně tuší, jak se dostane z pro něj už dosti přehledné křižovatky, ale jsou ještě i tací, kteří uvízli a prozatím neví kudy kam. Snad se nám podaří veškeré situace vyřešit a budeme se za pár let potkávat hlavně se spokojenými bývalými žáky… jako tomu bylo během dané akce v letech minulých i letos!

Celá exkurze měla u všech zúčastněných pozitivní ohlas, vydařila se nám a můžeme se tedy těšit v rámci předmětu Volba povolání na další.

(fotogalerie zde)

Mgr. Kateřina Javůrková

Důležité informace pro strávníky


Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.