Get Adobe Flash player

Vzpomínáte na pravěk? - 3. třída

p1260859 resizeKaždý žák, který absolvoval 3. třídu v naší škole, se určitě hned rozvzpomene. Pravěké tábořiště se stanem a ohništěm, oděv z kožešiny, náhrdelník ze zubů … Letos se ve třetí třídě usídlila tlupa BUGABUGA. Kočičí tlapa, Vlčí hlava, Krvavý zub, Rychlý šíp, Ohnivý šíp, Pravěká kost, Velká kebule, Šelma, Ohnivý lovec, Bleskový šíp i Sloní kel se společně učili zákonům tlupy. Zjišťovali, jak si v pravěku obstarat něco k snědku. Ze sběračů se postupně stali lovci. Aby se jim podařilo ulovit mamuta, kreslili jeho podobu na stěny jeskyně, museli si vyrobit loveckou zbraň, tančili rituální tanec a radili se u ohně pomocí posunků a gest. Lov byl samozřejmě úspěšný. Tlupa přestala hladovět.

(fotogalerie zde)

Mgr. Martina Glazarová

Důležité informace pro strávníky


Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.