Get Adobe Flash player

Pastevci a zemědělci - 3. třída

p1260940 resizeDalší část epochy prvouky posunula naši tlupu až do období zakládání prvních vesnic. Už se neživíme pouze lovem. Od domácích zvířat získáváme mléko a smetanu. Dokážeme si vyrobit tvaroh, syrovátku, máslo i podmáslí. Poznáváme různé druhy obilí a zkoušíme drtit zrní na mouku. Z mouky pečeme chléb. Ještěže naši vzdálení předkové byli tak šikovní a vynalezli tyhle pochoutky. Mňam!!! Loni jsme navštívili Archeopark ve Všestarech. Teď se nám naše zkušenosti velice hodí.

(fotogalerie zde)

Mgr. Martina Glazarová

Třídní schůzky


Dne 23. 11. proběhnou v odpoledních hodinách třídní schůzky. Bližší informace v ŽK.

Projekt Příběhy bezpráví


Dne 23. 11. se v naší škole uskuteční projekt Příběhy bezpráví. Akce je určena nejstarším žákům. Proběhne filmová projekce, beseda s pamětníkem - letošním tématem jsou "Příběhy vzdoru".

Profesní orientace


Dne 1. 12. navštíví žáci 9. ročníku v rámci předmětu Volba povolání SOŠ a SOU Trutnov.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.