Amundsen kontra Scott v Trutnově

dscn9529 resizePrvní novoroční školní týden jsme s žáky druhého stupně naší školy završili kulturní exkurzí.

Zavítali jsme do SCT UFFO, kde nás čekalo zajímavé divadelní představení královéhradeckého Divadla Drak, které mu dává podtitul „dobrodružná inscenace o cestě za snem“.

„Amundsen kontra Scott“ vypráví osud britského námořníka a polárníka Roberta Falcona Scotta, který se vydal na cestu za svým životním snem – dobytí jižního pólu. Poutavě s řadou zajímavých efektů nás představení vtahuje do děje, do pocitů hlavních hrdinů… – jaké to je být někde druhý a nemít sil na návrat?

Informace nám jsou podávány prostřednictvím četby ze Scottova deníku, ve kterém svou strastiplnou pouť strhujícím způsobem zaznamenal. Závod o čas a kilometry prohrál…

Jako první pólu úspěšně dosáhla 14. prosince 1911 (o několik týdnů dříve) norská expedice Roalda Amundsena.

Inscenace nás velice zaujala a byla dobře vnímána jako pocta jedné velké porážce.

Kateřina Javůrková