Jak lidé dříve bydleli… (3. třída)

p1270161 resizeDruhá epocha prvouky nás provedla historií bydlení. Lidé si stavěli své příbytky už od pradávna. My jsme si pravěká obydlí, postavená podle archeologických nálezů, prohlédli koncem loňského roku v Archeoparku Všestary. Letos jsme zkusili vyrobit maketu pravěké vesnice z větví, kamenů a kožešin. Z keramické hlíny, dřeva a slámy jsme zbudovali opevněné hradiště. Na stavbu nedobytného hradu se hodily dřevěné kostky. Velký zámek jsme sestavili ze speciální stavebnice. Celý týden nás bavilo různě ho přestavovat, zvelebovat a hovět si v něm na měkkých polštářcích. I když dnes nežijeme na zámku, leckdo může mít stejné pohodlí doma ve svém pokojíčku.

Mgr. Martina Glazarová