Projekt „Zdravá výživa“

p1020142 resizePoznatky z předmětu "Výchova ke zdraví" mohli žáci II. stupně zúročit při hodinách pracovního vyučování. Dívky i chlapci smažili, pekli, vařili různé "dobroty" ze surovin jako je pohanka, kuskus, jáhly, které si teprve nyní získávají své místo v naší české kuchyni. Zhotovené lívanečky, placky, rizoto.... i přesto, že máme mlsné jazýčky, nám z těchto surovin opravdu chutnaly. Uvidíme, zda v budoucnu zdravá výživa zvítězí nad smaženými řízky, bramborovým salátem a tradiční svíčkovou.

Mgr. Alena Stejskalová