Stařec a moře v deváté třídě

dscn6614 resizeV pondělí 3. října jsme s devátou třídou navštívili zajímavé divadelní představení olomouckého Divadla Tramtarie. Vydali jsme se vyzbrojeni již znalostí daného námětu i autora z vyučovacích hodin literatury – nejedná se totiž o vůbec lehké téma, přestože se novela z roku 1952 řadí mezi legendární a nejslavnější literární příběhy všech dob.

Příběh starého rybáře Santiaga a jeho strhující zápas s obrovskou mořskou rybou byl předveden v moderním, přesto velmi citlivém režijním i scénografickém provedení.

Žáci tak měli možnost zhlédnout jedinou českou divadelní adaptaci životního díla amerického spisovatele Ernesta Hemingwaye, nositele Nobelovy ceny za literaturu.

V Čítance pro 9. ročník základní školy je ukázka z novely zařazena do tematického celku Osudy. Proto se dále můžeme zamýšlet nad osudovostí příběhu, jeho osudovosti pro samotného autora či osudy vlastními…

Mgr. K. Javůrková

Důležité informace pro strávníky

Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.