Vesmír v 5. třídě

cimg4614 resizeV minulých dnech jsme úspěšně dokončili etapu přírodovědy věnovanou Vesmíru. Na začátku etapy jsme psali na lístek papíru, co všechno o tématu víme. Upřímně - nebyla to žádná sláva. Ale po čtrnácti dnech intenzivní práce se naše znalosti výrazně zlepšily. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací, viděli zajímavé obrázky, animace, videa i filmy.

Při výtvarné výchově jsme malovali vesmírný prostor. Při pracovním vyučování vznikla naše trojrozměrná vesmírná plavidla. Procvičili jsme i naše „krejčovské“ dovednosti (překreslování, stříhání, přišívání knoflíků…) při zhotovování souhvězdí ve tvaru znamení, ve kterém se kdo narodil.

Mgr. Jana Prokopcová