Get Adobe Flash player

Noc ve hvězdárně - 5. třída

cimg4624 resizeNa závěr etapy přírodovědy věnované Vesmíru nás čekala návštěva hvězdárny v Úpici. Je pátek 7. října – batohy, spacáky, vyrážíme…. Je domluveno, že po večerním pozorování oblohy ve hvězdárně přespíme. To bude dobrodružství! A opravdu bylo. Poslechli jsme si přednášku o Sluneční soustavě, prohlédli budovu a potom netrpělivě vystoupili do kopule s dalekohledem. Pečlivě jsme poslouchali další vypravování a těšili se na pozorování noční oblohy. Měli jsme velké štěstí, protože po dnech dešťů a zatažené oblohy se vyjasnilo, a my mohli pozorovat Měsíc a hvězdy. V pozdních večerních hodinách jsme rozložili spacáky, uložili se ke spánku. Někteří z nás viděli ještě zajímavý film o Hubbleovu vesmírném dalekohledu. Probudili jsme se do studeného a pochmurného rána, bohužel ranní pozorování slunce nevyšlo. Snad někdy příště. Naopak zapojit se do soutěže, která provázela fotografickou výstavu Rozhledny ČR – OKO DO KRAJINY, jsme stihli a teď jen doufáme, že byly naše odpovědi správné a třeba vyhrajeme zajímavou cenu. Naším úkolem bylo poznat, která rozhledna vrhá stín na obrázku. Celá akce se nám vydařila na jedničku!

(fotogalerie zde)

Mgr. Jana Prokopcová

Třídní schůzky


Dne 23. 11. proběhnou v odpoledních hodinách třídní schůzky. Bližší informace v ŽK.

Projekt Příběhy bezpráví


Dne 23. 11. se v naší škole uskuteční projekt Příběhy bezpráví. Akce je určena nejstarším žákům. Proběhne filmová projekce, beseda s pamětníkem - letošním tématem jsou "Příběhy vzdoru".

Profesní orientace


Dne 1. 12. navštíví žáci 9. ročníku v rámci předmětu Volba povolání SOŠ a SOU Trutnov.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.