Učíme se číst – 1. třída

p1020809 resizeStejně jako při matematice i v hodinách českého jazyka se snažíme poznávat učivo všemi smysly. Nová písmenka hledáme hmatem bez zrakové pomoci, poznáváme je sluchem, povídáme si o nich pohádky, probíháme je podle stop rozložených na koberci, skládáme jejich tvar z našich rukou, modelujeme je. Často procvičujeme čtení ve slabikách s pomocí "zátrhů". Důležité je i roztleskání slov na jednotlivé slabiky a hledání první hlásky ve slově. Vrcholem našeho snažení je samostatné čtení ve slabikáři. Nová slova a věty přibývají a my máme radost, když se nám vše daří.

Mgr. Květa Hetflejšová