Get Adobe Flash player

Učíme se číst – 1. třída

p1020809 resizeStejně jako při matematice i v hodinách českého jazyka se snažíme poznávat učivo všemi smysly. Nová písmenka hledáme hmatem bez zrakové pomoci, poznáváme je sluchem, povídáme si o nich pohádky, probíháme je podle stop rozložených na koberci, skládáme jejich tvar z našich rukou, modelujeme je. Často procvičujeme čtení ve slabikách s pomocí "zátrhů". Důležité je i roztleskání slov na jednotlivé slabiky a hledání první hlásky ve slově. Vrcholem našeho snažení je samostatné čtení ve slabikáři. Nová slova a věty přibývají a my máme radost, když se nám vše daří.

(fotogalerie zde)

Mgr. Květa Hetflejšová

Třídní schůzky


Dne 23. 11. proběhnou v odpoledních hodinách třídní schůzky. Bližší informace v ŽK.

Projekt Příběhy bezpráví


Dne 23. 11. se v naší škole uskuteční projekt Příběhy bezpráví. Akce je určena nejstarším žákům. Proběhne filmová projekce, beseda s pamětníkem - letošním tématem jsou "Příběhy vzdoru".

Profesní orientace


Dne 1. 12. navštíví žáci 9. ročníku v rámci předmětu Volba povolání SOŠ a SOU Trutnov.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.