Masopustní karneval

p1240424 resize„Masopust držíme, nic se nevadíme pospolu,
proč bychom se hádali, když jsme se tak shledali poznovu.“

Takhle si zpívali žáci 1. – 4. třídy, když se pustili prvního března na voletinském hřišti do masopustního tance.

„Leze, leze had, pojď si se mnou hrát.
Uděláme tlačenici tlustou jako jitrnici, tu já mám rád.“

Chcete vědět, jak se letos karneval vydařil? Zeptala jsem se čtvrťáků.

Vendy:
„Šli jsme nejdřív ven a dělali po cestě rámus. Hráli jsme na nástroje a zpívali. Pak jsme šli do školy, do tělocvičny. Tam jsme tancovali a hráli hry.

Radka:
„Karneval byl moc zábavný. Skákali jsme a podlézali pod lanem a tancovali.“

Dominik:
„Mě zaujalo, jak všichni padali (když se stáčeli do „tlačenice“ ve sněhu). Dělali jsme velký rámus.“

Patrik
„Šli jsme na hřiště, tam jsme si hráli. Pak jsme tančili v tělocvičně.“

Kuba P.:
„Když jsme šli na hřiště, hráli jsme na nástroje. V tělocvičně jsme měli disko.“

Matěj:
„Bavilo mě, jak jsme šli na hřiště a tam jsme tancovali.“

Kuba M.:
„Nejdříve jsme šli na hřiště. Bubnovali jsme a chrastili. Pak jsme šli do školy, do tělocvičny. Hráli jsme židličkovanou.“

Štefan:
„Nejdříve jsme šli ven, potom jsme byli v tělocvičně. Tancovali jsme a bavili se.“

Maruška:
„Zajímavé bylo, že tenhle karneval byl jiný. Nejprve jsme byli venku, zpívali jsme a do toho hráli na nástroje. A pak jsme šli do školy, kde jsme hráli hry.“

Jirka:
„Moje maska byla Fredy z FNAF. Nejdříve jsme šli ven na hřiště. Pak jsme šli do školy na diskotéku. Diskotéka byla super. Pak jsme dostali odměnu a šli jsme do třídy. A to byl konec karnevalu.“

Mgr. Martina Glazarová

Důležité informace pro strávníky

Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.