Get Adobe Flash player

Strakonický dudák „Na tahu“…

dscn7513 resizeV pondělí 11. března jsme vycestovali za kulturním zážitkem do nedalekého Červeného Kostelce, kde jsme zhlédli v budově městského Divadla J. K. Tyla představení amatérského činoherního divadelního souboru NA TAHU.

Jednalo se o „klasiku“ české dramatické scény, Strakonického dudáka Josefa Kajetána Tyla. J. K. Tyl napsal Strakonického dudáka jako lidovou báchorku o lásce, nenávisti a o všech neřestech, ale i kladech českého člověka, která je zrcadlením i dnešní doby…

A právě pro dnešní mladou generaci bylo představení výzvou, zdali se jí podaří předváděná osobní či společenská témata 19. století pozorně sledovat a vyvodit z nich zásadní myšlenkový obsah přesahující do současnosti i objektivně posoudit snahu hereckých amatérů.

Někteří žáci osmého a devátého ročníku vše zvládli poměrně úspěšně, jiní o něco méně… Ale tak už to při uměleckém dění bývá.

A určitě stojí ještě za zmínku, že jsme se s kolegyní Janou Matějkovou těšily na herecké vystoupení našeho bývalého žáka, Adama Bucka. A posíláme krátký vzkaz: „Adame, velice vítáme tvé aktivity, přejeme hodně štěstí, děkujeme a budeme se těšit na tvé další herecké výkony. Tedy „Zlom vaz!“

(fotogalerie zde)

Kateřina Javůrková

Důležité informace pro strávníky


Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.