Get Adobe Flash player

Literární týden – 3. třída

cimg8340 resizeTřetí třída si vybrala našeho současného autora Jiřího Žáčka. S jeho vtipnými básničkami se setkáváme na každém kroku. Pro inspiraci jsme si ale došli i do trutnovské knihovny a zapátrali také na internetových stránkách. Naši diváci z ostatních tříd 1. stupně se dozvěděli zajímavé informace ze života pana spisovatele a poslechli si několik jeho básniček. V našem pásmu nechyběly ukázky publikací (sbírek básní, pohádek, knih s tajenkami a hádankami), učebnic pro školáky (Slabikář, Moje první čítanka, Abeceda) i encyklopedie. Společně jsme si zazpívali známé písničky s texty Jiřího Žáčka, plnili zajímavé úkoly z jeho knížek a podívali se na pohádku ze seriálu Krysáci. Podle něj napsal pan Žáček knihu, která se stala v roce 2010 jedním z nejoblíbenějších a nejčtenějších titulů Edice České televize. (fotogalerie zde)

Mgr. Martina Glazarová

Třídní schůzky


Dne 23. 11. proběhnou v odpoledních hodinách třídní schůzky. Bližší informace v ŽK.

Projekt Příběhy bezpráví


Dne 23. 11. se v naší škole uskuteční projekt Příběhy bezpráví. Akce je určena nejstarším žákům. Proběhne filmová projekce, beseda s pamětníkem - letošním tématem jsou "Příběhy vzdoru".

Profesní orientace


Dne 1. 12. navštíví žáci 9. ročníku v rámci předmětu Volba povolání SOŠ a SOU Trutnov.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.