Projektový den "Automobilismus a letectví"

img 0273 resizePro celý druhý stupeň se 24. dubna konal v naší škole projektový den na téma Automobilismus a letectví. Tento projektový den navazoval na exkurze do Národního technického muzea a do Škody Mladá Boleslav a je součástí celého projektu Nové technologie ve výuce, který je hrazený z prostředků Evropské unie. V první části si paní učitelky připravily pro žáky prezentace o daném tématu, které byly blízké jejich aprobaci. Po rozdělení do skupinek se tedy žáci postupně dozvídali mnoho informací o vývoji automobilismu v Čechách, o světových osobnostech, o zeměpisném rozložení automobilového průmyslu a značkách aut, o druzích motorů, palivech a letectví. Jedno stanoviště bylo věnované i anglickému překladu slovíček, týkajících se automobilismu. Ve druhé části pak jednotlivé třídy měly za úkol sestavit vlastní prezentaci a předvést ji ostatním spolužákům. Ukázalo se, že téma zaujalo jak žáky, tak učitelky. Všichni se s nadšením vrhli do tvoření, a proto byl ještě i celý pátek věnován přípravě, při které si žáci vyzkoušeli v praxi použití programu PowerPoint nebo Smart Notebook. V úterý 30. 4. se dozvíme, jak se práce žákům povedla při veřejném představení. (fotogalerie zde)

Mgr. Stanislava Tejchmanová

Důležité informace pro strávníky

Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.