Get Adobe Flash player

Finanční a ekonomická gramotnost - 8. a 9. třída

img 0147 resizeBěhem školního roku si žáci 8. a 9. ročníku zlepšovali své znalosti z oblasti financí a s hospodařením domácnosti. Aby lépe pochopili problematiku, vytvořili si tzv. modelové domácnosti, kde každá má nastavené jiné životní a ekonomické podmínky. Prvotním úkolem bylo vytvořit plakát – vizitku domácnosti, pomocí které se prezentovali svým spolužákům. Ze zadaných údajů sestavili rozpočet domácnosti. Seznámili se s pojmem hrubé a čisté mzdy, porovnávali příjmy a výdaje, pozornost věnovali nákladům na bydlení. Poté zvažovali, zda by se daly někde uspořit peníze.

Žáky ještě čeká řešení dalších běžných životních situací a výdajů spojených se zajištěním domácnosti.

(fotogalerie 8. třída zde)
(fotogalerie 9. třída zde)

Mgr. Jitka Fendrychová

Důležité informace pro strávníky


Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.