Přírodopisný miniprojekt - 6. třída

dscn7534 resizeTento školní rok se žáci 6. třídy seznámili s velkým počtem nejrůznějších živočichů. Šlo hlavně o obratlovce – savce, ptáky, plazi, obojživelníky, ryby a paryby. Každá třída je zajímavá a něčím výjimečná. O tom se přesvědčily děti samy, když jsme se společně pustili do miniprojektu „Opeření obratlovci – ptáci“. Nejprve si žáci ve dvojicích vylosovali téma, např. dravci, sovy, pěvci, vrubozobí…. Poté si v hodinách informační a komunikační technologie vyhledali informace a obrázky, které nakonec zpracovávali v hodinách výtvarné výchovy. Bádali v knihách a časopisech, lepili, stříhali, psali a kreslili. Nakonec každá skupina vystoupila se svou prací před ostatními, žáci si mezi sebou vyměňovali cenné informace, došlo i na spoustu zajímavostí.

Mgr. J. Matějková