Neklan.cz

foto10Kdo je vlastně Neklan? „Šesťáci“ by Vám již byli schopni odpovědět, jelikož tato osobnost je právě probírána v jaké knize? No přece Staré pověsti české! A kdo napsal toto veledílo? No přece Alois Jirásek! A jak se přesně jmenuje daná pověst? Durynk a Neklan! Takto by odpovídali žáci ze 6. a 7. třídy, poněvadž se ve středu 29.5. účastnili moderně pojatého představení Neklan.cz.

Velmi vtipná interpretace pověsti diváky pobavila hned v úvodu. Při první scénce byla virem v počítači smazána složka „Paní učitelka“. V jiné scénce se ozval pokřik: „Kdo neskáče, není Čech! Hop, hop, hop!“ A nechyběly ani technicky propracované rekvizity, probleskující meče a oblečení ze současnosti.

Pokud se Naivní divadlo z Liberce chtělo pokusit přiblížit žákům tento příběh jim přístupnou cestou, myslím, že se jim to zdárně povedlo!

Mgr. Iva Cibulková

Důležité informace pro strávníky

Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.