Get Adobe Flash player

Nechceme mít bolavé zuby …

cimg0220 resizeV poslední zářijový den k nám přijela návštěva z Prahy. Kdo? Dva mladí lidé, budoucí zubní lékař a lékařka. Proč? Aby nám poradili, jak si své dětské zoubky a hlavně trvalé zuby chránit před zubním kazem. Vyprávěli nám pohádku „O hloupém zoubku“.  Teď už víme, že když vyměníme ovoce a zeleninu za sladkosti a přestaneme se kamarádit se zubním kartáčkem, dopadne to špatně. V našich ústech se rozmnoží bakterie a zuby budou ošklivé, bolavé, prostě zkažené. Podle rady odborníků je nejlepší čistit si zoubky ráno po snídani, když to jde, tak i po obědě, ale úplně nejdůležitější je to večer. Nechce se vám stát před zrcadlem v koupelně? Nevadí. Můžete si jen tak, bez pasty, čistit zuby třeba u Večerníčku. Hlavně nespěchejte, každý zoubek je třeba jemně očistit ze všech stran. Poproste rodiče, aby zkontrolovali váš zubní kartáček. Měl by být měkký a mít co nejvíce štětinek. A nezapomeňte, že po čištění zubů už můžete večer i v noci pít pouze holou vodu. Jinak jste se namáhali zbytečně.

(fotogalerie zde)

Mgr. Martina Glazarová

Důležité informace pro strávníky


Věnujte prosím pozornost informacím, týkajících se platby za obědy na měsíc září 2017. Více zde.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.