Pravěk ve třetí třídě

pb051225 resizeNaše země před 25 000 lety byla určitě jiná než dnes. Ze třeťáků se na týden stali lovci mamutů, aby tento rozdíl zažili na vlastní kůži. Tlupa Jeskyňáků se nejdříve postarala o obydlí a oheň. Pak jsme doplnili oděvy z kožešin vlastnoručně vyrobenými náhrdelníky ze zubů šavlozubého tygra a medvěda a naučili se tanec úspěšných lovců. Naši jeskyni jsme vyzdobili rituálními kresbami divoké zvěře a nakonec jsme ulovili mamuta a rozdělili se o maso. Naše tlupa má po starostech. Zimu přežije.

Mgr. Květa Hetflejšová