Get Adobe Flash player

Jeden svět na školách

img 0807 resizeMezinárodní filmový festival „Jeden svět“ má letos již 16. ročník. Pro žáky základních a středních škol byly připraveny filmové projekce. Nezůstali jsme tedy stranou a nenechali jsme si ujít příležitost zhlédnout krátké dokumentární filmy o lidských právech. Žáci 7. – 9 třídy viděli postupně 3 snímky – „Láska na smetišti“, „Tanečník Evžen“ a „Navždy hooligan“. Téma chudoby, sociálního vyloučení a života na ulici bylo citlivě zpracováno v Lásce na smetišti. O problému s šikanou vyprávěl Tanečník Evžen, který se rozhodl ukázat svým spolužákům, že tanec není důvod k šikanování, že je to spíše něco, za co ho lze obdivovat. Poslední snímek Navždy hooligan byl jako jediný animovaný a zpracoval tematiku extremismu, homofobie a drog. Hlavní hrdina jako jeden z fanoušků holandského fotbalového klubu už byl nesčetněkrát zatčen za výtržnosti na zápasech. Jeho život je pouze fandění. Úzkostlivě tají, že je gay, protože kdyby se jeho sexuální orientace prozradila, byl by on sám terčem útoků svých fotbalových „kamarádů“. Všechny tři snímky byly zpracovány velmi citlivě a poutavě a z odezev žáků bylo patrné, že je dokumentární filmy velmi zaujaly. Největší úspěch zaznamenaly snímky Tanečník Evžen a Navždy hooligan.

(fotogalerie zde)

Mgr. Dana Vondráčková

Třídní schůzky


Dne 23. 11. proběhnou v odpoledních hodinách třídní schůzky. Bližší informace v ŽK.

Projekt Příběhy bezpráví


Dne 23. 11. se v naší škole uskuteční projekt Příběhy bezpráví. Akce je určena nejstarším žákům. Proběhne filmová projekce, beseda s pamětníkem - letošním tématem jsou "Příběhy vzdoru".

Profesní orientace


Dne 1. 12. navštíví žáci 9. ročníku v rámci předmětu Volba povolání SOŠ a SOU Trutnov.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.