Michaelská slavnost

Ve čtvrtek 29. 9. se ve škole konala Michaelská slavnost, kterou pro naše žáky a jejich rodiče uspořádali Přátelé alternativního vzdělávání v Trutnově a okolí (PAVvTaO). Již odpoledne si děti měly možnost vyrobit vlastními silami pořádný meč. Meče dětem předpřipravil a s výrobou jim vedle rodičů a prarodičů pomáhal pan Marek Vodička ze semilské umělecko-řemeslné dílny Mavlnka (www.mavlnka.cz). Pan Vodička se zaměřuje na výrobu dětského nábytku, hraček, poliček a regálů, oken a dveří. Svými zkušenostmi a nápady pomohl dětem zvládnout náročný úkol a ty ho zase svým umem a zručností přesvědčily, že právě jejich meč by dokázal přemoci draka, zvláště když jim pan Vodička ještě ukázal, jak správně meč používat a naučil je pravidla spravedlivého boje.

Od 15.30 na zahradě školy začala opravdová Michaelská slavnost s písněmi, hrami a tvořením potřebných věcí na večerní stezku odvahy. Vyvrcholením celé akce bylo překonat strach, projít kolem dračí sluje a za odměnu získat sladké jablíčko. Všem zúčastněným se akce líbila. Děkujeme všem, kdo se podílel na organizaci celé akce.

Mgr. S. Tejchmanová