Prvouka - 3. třída

Na celý týden jsme se v rámci prvouky přenesli do PRAVĚKU - ve třídě vyrostlo obydlí z kůží zdobené nástěnnými malbami ulovených zvířat, stěny byly plné obrazů pravěkých lidí... Naši novou tlupu jsme pojmenovali Paligali a každý si vybral i jméno pro sebe - Lovec, Chytač, Chlupatec, Chalk, Visna, Kuka atd. Vyzkoušeli jsme si tvoření nástěnných maleb a společně jsme namalovali velikého mamuta - ten určitě neunikne našim prvním nástrojům a hladovým žaludkům. Z Chalka se stal výborný bubeník, který udával rytmus loveckému rituálnímu tanci kolem ohně. Den, kdy jsme byli připraveni k lovu, nastal v pátek. Nejdříve jsme se poradili, rozdělili si úkoly, některé členy tlupy jsme ponechali v tábořišti, aby hlídali náš vzácný oheň. Pečlivě jsme prohledali celou školu a mamuta jsme našli v tělocvičně. Lov byl úspěšný - mamuta jsme zabili, maso a kůže spravedlivě rozdělili, naše tlupa nezahyne!

třeťáci a paní učitelka Pavlína Cermanová