Get Adobe Flash player

Prvouka - 3. třída

Na celý týden jsme se v rámci prvouky přenesli do PRAVĚKU - ve třídě vyrostlo obydlí z kůží zdobené nástěnnými malbami ulovených zvířat, stěny byly plné obrazů pravěkých lidí... Naši novou tlupu jsme pojmenovali Paligali a každý si vybral i jméno pro sebe - Lovec, Chytač, Chlupatec, Chalk, Visna, Kuka atd. Vyzkoušeli jsme si tvoření nástěnných maleb a společně jsme namalovali velikého mamuta - ten určitě neunikne našim prvním nástrojům a hladovým žaludkům. Z Chalka se stal výborný bubeník, který udával rytmus loveckému rituálnímu tanci kolem ohně. Den, kdy jsme byli připraveni k lovu, nastal v pátek. Nejdříve jsme se poradili, rozdělili si úkoly, některé členy tlupy jsme ponechali v tábořišti, aby hlídali náš vzácný oheň. Pečlivě jsme prohledali celou školu a mamuta jsme našli v tělocvičně. Lov byl úspěšný - mamuta jsme zabili, maso a kůže spravedlivě rozdělili, naše tlupa nezahyne!

třeťáci a paní učitelka Pavlína Cermanová

Třídní schůzky


Dne 23. 11. proběhnou v odpoledních hodinách třídní schůzky. Bližší informace v ŽK.

Projekt Příběhy bezpráví


Dne 23. 11. se v naší škole uskuteční projekt Příběhy bezpráví. Akce je určena nejstarším žákům. Proběhne filmová projekce, beseda s pamětníkem - letošním tématem jsou "Příběhy vzdoru".

Profesní orientace


Dne 1. 12. navštíví žáci 9. ročníku v rámci předmětu Volba povolání SOŠ a SOU Trutnov.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.