Get Adobe Flash player

Exkurze do Německa

p1050023 resizeExkurze do Německa – projekt Nové technologie ve výuce

V rámci projektu „Nové technologie ve výuce“ naše škola uspořádala, ve dnech 30.- 31. 10. 2014, exkurzi do Německa pro žáky 5. – 9. ročníku. Hlavním cílem byla dvě muzea automobilů, a to Audi v Ingolstadtu a BMW v Mnichově.

„Audi Museum Mobile“ je umístěno v moderní prosklené několikapodlažní budově kruhového půdorysu. Část exponátů se nachází na pohyblivém výtahu a posouvá se postupně přes několik podlaží. Lze zde zhlédnout nejen vozy Audi, ale také motocykly a historické automobily dalších značek, jako například Auto Union, DKW, Horch, NSU, Slaby-Beringer, Volkswagen a Wanderer.

Další muzeum, které jsme navštívili, se nacházelo nedaleko Olympijského parku v Mnichově. Budova koncernu BMW je jednou z nejvyšších mnichovských staveb, měří 99 m. Pavilon muzea připomíná uzávěr benzínové nádrže a uvnitř jsme měli možnost prohlédnout si historii vývoje automobilů BMW, tedy jak veterány, tak současné modely a také vizi budoucnosti na silnicích.

Nedaleko od muzea se nachází moderní budova BMW Welt. V hlavním pavilonu jsme si mohli vyzkoušet, jak se sedí v jednotlivých typech těchto automobilů.

Kromě návštěvy těchto zajímavých muzeí si nikdo z nás nenechal ujít krásný výhled z Olympijské věže, která se tyčí do výše 290 m.

Při cestě jsme se ještě zastavili na císařském hradě Norimberk, který je spojen s velkou postavou českých dějin, Karlem IV. Také jsme se prošli po anglickém parku u barokního zámku Nymphenburg, který bývá nazýván „bavorskými Versailles“.

Za tyto dva dny jsme prožili mnoho zajímavého a poučného. Celá exkurze byla financovaná z projektu Nové technologie ve výuce a žákům se líbila.

(fotogalerie I. zde)
(fotogalerie II.
zde)
(fotogalerie III.
zde)
(fotogalerie IV.
zde)

Mgr. Dana Vondráčková

Třídní schůzky


Dne 23. 11. proběhnou v odpoledních hodinách třídní schůzky. Bližší informace v ŽK.

Projekt Příběhy bezpráví


Dne 23. 11. se v naší škole uskuteční projekt Příběhy bezpráví. Akce je určena nejstarším žákům. Proběhne filmová projekce, beseda s pamětníkem - letošním tématem jsou "Příběhy vzdoru".

Profesní orientace


Dne 1. 12. navštíví žáci 9. ročníku v rámci předmětu Volba povolání SOŠ a SOU Trutnov.

    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.