Get Adobe Flash player

Projekt „Nové technologie ve výuce“ v ZŠ Voletiny

dscn8460 resizeZa podpory Evropské unie naše škola realizovala v období od 2. 1. 2012 do 31. 12. 2014 projekt „Nové technologie ve výuce“, registrační číslo CZ.1.07/1.1.20/01.0017.

Během daného několikaletého období v rámci inovace výuky žáci II. stupně získávali nové poznatky o moderních technologiích a nabývali praktických dovedností. Aktivně se účastnili i řady projektových dnů a technicky zaměřených exkurzí po České republice či v zahraničí (Rakousko, Německo).

Opakovaně jsme se setkávali se zástupci základních a vybraných středních škol Trutnova (ředitelé ZŠ, SŠ, SOU), zástupci Úřadu práce Trutnova (IPS – volba povolání) a vybraných regionálních firem, orientovaných na technicky zaměřené profese. Děkujeme všem za jejich spolupráci, profesionalitu a vstřícnost.

Malé „velké“ ohlédnutí za úspěšným zakončením projektu proběhlo v posledním únorovém týdnu v prostorách Staré radnice na Krakonošově náměstí. Slavnostní vernisáží 24. února zde byla zahájena několikadenní interaktivní výstava.  

Jednotlivé expozice nabízely řadu zajímavých informací, praktické ukázky či projektové výstupy. Úprava fotografií ve Photoshopu, krátké animované filmy, vznik fotoprezentací v profesionálním střihovém softwaru, seznámení se s e-learningovým programem Edubase, legoroboti sestavení z LEGO MINDSTORMS NXT, robomani, pokusy… To je jen malý výčet z toho, co mohli návštěvníci naší výstavy okusit.

Kdo neměl chuť se zcela interaktivně zapojit, mohl třeba na chvíli spočinout v klidové zóně, pohodlně se usadit před projektorem a zhlédnout fotografie nebo žákovské prezentace ze všech proběhnuvších akcí i z té právě probíhající…

A neřadíte se ještě mezi trutnovské milionáře? Škoda, že jste naši výstavu nenavštívili, neboť soutěž „Chcete být milionářem?“ patřila k oblíbeným doplňujícím aktivitám, vítězům se vyplácelo v evropské měně a žádnému z nich nevadilo, že pouze v čokoládové.

šem těm, kteří naopak dorazili a s velkým nadšením si vše prohlédli či vyzkoušeli, děkujeme za zájem a podporu a ještě úžasnější zpětnou vazbu a ohlasy – od všech věkových kategorií (dětí z mateřské školky až po důchodce)!

Nesmí být opomenuto ani poděkování těm, kteří se na vydařené školní akci podíleli, tedy spolupracujícím kolegyním a žákům. Všem Vám patří obrovský dík.

Z návštěvní knihy:

Překvapila nás různorodost a skvělé nápady, děti byly nadšené z pokusů i předváděných robotů… MŠ Novodvorská

Výstava je velmi pěkná, nápaditá a provázející žáci šikovní, pozorní, vychovaní. Přeji další úspěchy. K. Š.

Výstava byla velice zajímavá, je vidět obětavá práce učitelů a dobrý základ pro vstup do života dětí. S.a B.

Na webových stránkách školy (www.zsvoletiny.cz) si můžete prohlédnout fotografie nejen z výstavy, ale i ze završeného projektu.

(fotogalerie I. zde)
(fotogalerie II. zde
)
(fotogalerie III. zde
)

Mgr. Kateřina Javůrková, Mgr. Jana Prokopcová
    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.