Get Adobe Flash player

Literární soutěž je za námi …

dscn9278 resizeV první polovině dubna putovaly soutěžní práce našich žáků 2. stupně mezi pěticí porotkyň, které si je přečetly, nezávisle na sobě vyhodnotily a určily jejich pořadí.

Děkujeme Mgr. Pavlíně Cermanové, Mgr. Jitce Fendrychové, Mgr. Martině Glazarové, Mgr. Květoslavě Hetflejšové, Mgr. Janě Sávové za jejich zodpovědný a objektivní přístup.

A jak vše tedy dopadlo…?

Vítězkou se stala Kristýna Dragounová ze šesté třídy se svou úvahou „Kniha nebo technologie?“; druhé místo vybojoval, či přesněji si vypsal Jakub Rösel – rovněž ze šesté třídy. I on si vybral úvahu o významu a postavení četby knih v 21. století, kterou nazval „Kniha nebo počítač“ (téma 3b). Na třetí pozici se umístila Kamila Tejchmanová z třídy sedmé; z nabízených témat si vybrala hned to první – Zpracování zajímavého referátu či seminární práce o přečtené knize nebo o vybrané osobnosti. Její soutěžní počin nesl název „Můj vzor“ a dosahoval chvályhodné úrovně. Oba šesťáci zase zaslouží pochvalu, že se ve svém věku odvážili pustit do úvahové slohové práce a nakonec i úspěšně zaujmout porotu.

V pátek 24. dubna proběhlo slavnostní vyhlášení těch nejúspěšnějších, kteří byli odměněni pěknými diplomy a velmi hodnotnými cenami, jež je příjemně zaskočily. Na tomto místě se sluší poděkovat panu Petrovi Tichému za jeho sponzorský příspěvek. Vyvrcholením bude společné setkání v cukrárně, kde si uskutečníme takový malý literární diskusní klub.

Též děkuji všem za účast a spolupráci. A budu se těšit na další!

(fotogalerie zde)

Mgr. Kateřina Javůrková

„Slovo je oděvem myšlenky.“Demokritos

Úryvky ze soutěžních prací:

„Já si myslím, že knížky jsou báječné! I když mě pohltí přístroj jako třeba televize nebo počítač. Jenže kniha je prostě jako blesk. Nejdřív je to takový nic moc, ale pak se to neuvěřitelně stupňuje, to se pak napínám zvědavostí, jak vše dopadne. Někdy to tak přeháním, že si v noci, když mám spát, čtu pod peřinou. Mám radši romány, ale občas si přečtu detektivky… Už víte, co je moje. Kniha, protože se nikdy nevybije, nepotřebuje signál. A když se nudím, tak zažiju dobrodružství nebo okouzlující romantickou večeři s hrdinkami a hrdiny. Mobil mám ale taky moc ráda. Popravdě, mobil moji knihu občas předběhne… A co vy? Na jakém místě máte knihu vy?“
(Kristýna Dragounová)

„Často si kladu otázku, jestli je dnes přednější kniha, nebo počítač. Podle mého názoru je dnešní generace často na počítači a čtení ji nebaví. Proč tomu ale tak je? Neplatí již snad kdysi často opakované spojení, že kniha je přítel člověka? V dnešní uspěchané době plné technických vymožeností se podle mne není ani čemu divit… Budou další generace znát slovo KNIHA?“

(Jakub Rösel)

„Jmenuji se Kamila Tejchmanová. Mám strašně ráda sport. Vždycky jsem si přála jezdit na kole. Přijde mi to hodně zábavné. Nejvíc mě baví sjezd neboli downhill. Vloni mi mamka koupila první vysněné sjezdové kolo. A já zjistila, že na něm neumím pořádně jezdit, ovládat ho a skákat na něm. Mamka mě proto přihlásila na první lady bikecamp v Kálnici na Slovensku, abych se naučila nové sjezdové kolo dobře řídit. Tam jsem poznala moc hodného člověka, kterého jsem si začala vážit a o kterém chci psát. Jmenuje se Radka Slížiková. Radka je vysoká, štíhlá a sportovně založená dívka. Narodila se na Slovensku v Partyzánském. Asi v patnácti letech začala jezdit na kole a dopracovala se dobrým výsledkům, vyhrála několik závodů. Stala se dokonce mistryní Slovenska v downhillu… “
(Kamila Tejchmanová)

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.