Živé motýlí zahrádky

img 1793 resizeV naší škole nyní probíhá neobvyklý experiment. Pro žáky jsme zakoupili živé motýlí zahrádky. Až z Anglie nám poslali kelímky s malými housenkami. Na vlastní oči děti můžou sledovat pohyb a růst housenek, které se během několika dnů přetransformují do kukel a nakonec se přemění v překrásně barevné motýly. Po vylíhnutí motýlů je děti budou moci několik dnů krmit, pozorovat a nakonec je vypustí do přírody.
Dokážete si představit lepší způsob jak žákům nabídnout možnost prozkoumat jednu z nejúžasnějších proměn přírody, než tím že ji sami uvidí na vlastní oči?

Mgr. Stanislava Tejchmanová