Přírodopisná exkurze - 6. třída

p1060225 resizeStezka dřeva

Středisko ekologické výchovy Sever v Horním Maršově nabízí různé interaktivní stezky přírodou. Čím vším byli naši cestovatelé obdařeni, již zmiňovala kolegyně ve svém článku o „Stezce lesa“, kterou se vydala druhá skupina. Naši pozorovatelé krkonošského porostu ve vybavení našli třeba speciální pomůcku na měření vysokých stromů.

A co dalšího objevovali a co se zajímavého dozvěděli?

Dragoun P.: „Milíř je sestaven do kuželovitého tvaru a muži, kteří se o něho starali, tam museli trávit třeba celý týden. Výsledkem bylo dřevěné uhlí.“

Kolář J.: „Dřevorubci v Horním Maršově vykáceli za 50 let jen pomocí seker celý okolní les.“

Scholz D.: „Hned na začátku jsme měřili nejstarší strom ve Východních Krkonoších. Zjistili jsme, že je 30 metrů vysoký a 450 let starý.“

Šiváková S.: „K postavení dřevěné chalupy bylo potřeba vykácet 50 stromů.“

Salaba J.: „Během dřevařské cesty nad Úpou jsem se dozvěděl, že tam používali sáňky „rohačky“.

Rus J.: „Tato exkurze mě obohatila o spoustu věcí, třeba o nové slovo „milíř“.

Zvára A.: „Děkujeme zaměstnancům střediska, zvládli vytvořit pěkné stezky.“

Mgr. Iva Šedivá