Návštěva knihovny - 4. třída

Březen - měsíc knihy a internetu. Také čtvrťáci si o něm povídali. A nejen povídali. Vypravili se do knihovny v Trutnově. Po krátké svačince na lavičkách na Krakonošově náměstí jsme našli dveře se znakem včely na rohu náměstí. Tam bývala dříve spořitelna - proto ta včelka. Dnes si sem chodí lidé vypůjčovat knížky, přečíst časopisy nebo sednout k počítači. Je tu městská knihovna. My jsme navštívili oddělení pro děti. Během krátké besedy jsme se dozvěděli vše o tom, jak tu probíhá půjčování knížek, na jak dlouho si je můžeme nechat, jak s nimi zacházet, co si počít třeba při nechtěném poškození knížky a další věci. Potom už byl čas na prohlídku a "šmejdění" mezi policemi plnými knih. Tolik zajímavostí! Zůstane někdo z nás pravidelným návštěvníkem? To ukáže čas.

Mgr. Jana Sávová