Get Adobe Flash player

Exkurze do ZPA - 9. třída

dscn6853 resizeNahlédnutí do pracovního procesu…

Ve středu 21. října měli žáci 9. ročníku možnost již naplno okusit nezadržitelně se blížící životní realitu – pracovní proces. Navštívili jsme ZPA Smart Energy a. s., podnik s dlouholetou tradicí v našem městě.

Dozvěděli jsme se, že ZPA je největší český výrobce elektroměrů, hromadného dálkového ovládání a moderních měřících systémů. Společnost sídlí ve východních Čechách v Trutnově, kde koncentruje významnou část svých výrobních kapacit. Další pracoviště a pobočky jsou v Praze, Berlíně, Prištině a Sofii. Na českém trhu zaujímá výsadní postavení. Vedle domácího trhu se však také daří pronikat i na ty zahraniční.

Pan Miroslav Šturma, vedoucí výroby elektropřístrojů, nás provedl výrobními halami, obeznámil nás s výrobou – snažil se žákům vysvětlit, co právě vidí, podal nám základní informace o současné situaci podniku. Trpělivě a srozumitelně odpovídal na naše veškeré dotazy. Děkujeme.

Žáci získali řadu nových informací i podnětů k zamýšlení se nad svou budoucí profesí, vhodností volby dalšího vzdělávání... Důležitý prostor byl též poté věnován sebereflexi, otázce pracovní morálky a volních vlastností mladého jedince.

Dokážu být každý den včas v práci? Vydržím řadu hodin na jednom místě? Zvládnu respektovat stanovená pravidla? A tak dále atd. Už teď se možná mnohým začíná stýskat po školních lavicích.

(fotogalerie zde)

Mgr. Kateřina Javůrková

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.