Get Adobe Flash player

Školní akce ke Dni Země

dscn1073 resizeNa středu 20. dubna jsme i pro žáky druhého stupně uspořádali akci, během níž jsme si připomněli oslavy Dne Země. V průběhu dne jsme tvořili různé pracovní skupiny, v nichž žáci plnili různorodé úkoly.

S žáky šestého a sedmého ročníku jsme se rozhodli přispět k vyčištění břehu řeky a přilehlého okolí podél stezky pro pěší a cyklisty směrem z Poříčí do Trutnova. Většina se do této činnosti pustila opravdu s velkým nasazením a všechny nás udivovalo, kolik odpadu jsme během krátké chvíle nasbírali a jaké kuriozity byly nacházeny…

Další zajímavé aktivity na nás čekaly při návštěvě České lesnické akademie Trutnov, kde se nás velmi ochotně ujali její studenti, za což jim patří velký dík! A pokud chcete vědět, jaké pestré ukázky či odborné výklady po slavnostním uvítání si pro nás připravili (ve školní budově i mimo ní, v městském parku), nahlédněte do fotogalerie…

Čas nám utíkal jako voda a po krátkém obědě jsme se pustili do plnění a řešení řady úloh s přírodopisnou a ekologickou tematikou. A to už se k nám přidali i někteří starší žáci, které program také zaujal. Pro úspěšné řešitele jsou připraveny diplomy a drobné ceny.

I když chladné, ale slunečné počasí nám přálo, rozkvetlý městský park poskytoval nadmíru podnětné prostředí, žáci přistupovali k veškerým činnostem chvályhodně. Nezbývá tedy než shrnout, že celá akce se velice vydařila!

(fotogalerie I. zde - sběr odpadu)
(fotogalerie II. zde - návštěva ČLA v Trutnově)
(fotogalerie III. zde - vědomostní kvízy)

Mgr. Kateřina Javůrková

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.