Beseda o bitvě u Trutnova – 4. třída

cimg0638 resizeJednou ze zajímavých etap vlastivědy ve 4. ročníku je etapa nazvaná Staré pověsti a báje. Děti poznávají dávnou minulost našeho kraje a zejména historii Trutnova.

K poměrně „mladým dějinám“ Trutnova patří i významná bitva, která se odehrála 27. 6. 1866 a byla jednou z výrazných v prusko - rakouské válce.

Právě o tomto tématu nám přišel vyprávět pan Jiří Bucek, člen Klubu vojenské historie Trutnov, zabývající se již řadu let nejen rakousko - pruskými dějinami. S velkým zaujetím nám vylíčil červnový den trutnovské bitvy i další události z nedalekého okolí, přinesl nám ukázat dobové dokumenty, výstroj i výzbroj. Povídání bylo velmi zajímavé, poučné a pro mnohé z nás překvapivé.

Mgr. Jana Prokopcová