Get Adobe Flash player

Válka prusko-rakouská

dscn1395 resizeV letošním roce se připomíná 150. výročí rozhodující bitvy roku 1866. Město Trutnov v této válce též sehrálo významnou úlohu a životy Trutnovanů byly tímto konfliktem poznamenány. Na řadě míst se dodnes můžeme setkávat s připomenutím těchto válečných událostí.

Bylo nám tedy potěšením v pátek 29. 4. 2016 přivítat pana Jiřího Bucka (člen Klubu vojenské historie Trutnov) a paní Dagmar Buckovou, kteří se nám snažili dané téma přiblížit a co nejnázorněji osvětlit. Velice děkujeme!

Akce se konala pro zájemce ze sedmé a osmé třídy, kteří se již historií 19. století zabývají či ji mají v příštím školním roce před sebou. Žáci pozorně naslouchali a těšili se, až si opravdu zblízka „prohlédnou“ veškeré dobové ukázky…

(fotogalerie zde)

Mgr. Kateřina Javůrková

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.