Vyrábíme ruční papír - 3. třída

p1270645 resizePoslední epocha prvouky nám přiblížila různá řemesla. Některá jsme poznávali prostřednictvím encyklopedií, vyprávění, obrázků nebo videí. Řemeslníky jsme mohli pozorovat také přímo - při projektu „Středověk neskončil…“ nebo při návštěvě Domu Pod Jasanem. Nejvíce nás, samozřejmě, zaujala řemesla, která jsme si mohli sami vyzkoušet. Třeba ruční vyrábění papíru. Kdysi měl jeho výrobu na starosti papírník. Pomáhal mu i hadrář. Sbíral staré hadry, které se do papíroviny přidávaly. I my jsme při vyrábění použili odpadové suroviny. Stará plata od vajíček se výborně hodila. Děkujeme žákům 6. třídy, kteří stloukli rámečky. Ulehčili nám také přípravu papíroviny, protože nám plata předem natrhali.

Mgr. Martina Glazarová