Get Adobe Flash player

Z vyučovacích hodin českého jazyka v deváté třídě

dscn6618 resizeV deváté třídě v českém jazyce již hodně opakujeme učivo předešlých ročníků… Je však důležité doplňovat si i nadále svoje znalosti.

Při hodinách mluvnice jsme se snažili o rozšíření slovní zásoby, kdy se žáci seznamovali s řadou cizích pojmů, které nás v současném trendu komunikace provázejí téměř na každém kroku. Zaujala je i řada slov zastaralých, s chutí si je losovali a pouštěli se do zjišťování jejich významů. Využívali jsme různé typy slovníků.

V hodinách literatury jsme se zase například zamýšleli nad důležitostí četby v životě člověka 21. století. Připomněli jsme si, jak se lidé dříve u čtení knížek rádi scházeli, byly pro ně vskutku vzácností, často se stávaly i prostředkem sbližování. A o takové malé „pohodové“ čtenářské dýchánky jsme se i pokusili…Nejprve s knihami dle vlastního výběru ze školní knihovny a poté jsme se sešli u knih Karla Čapka. Čtenářská dílna byla zaměřena zejména na Čapkova dramata, povídky a tvorbu pro děti. Žáci pracovali převážně ve skupinách, zodpovědně plnili zadávané úkoly a nově nabyté poznatky si vzájemně předávali.

A jak jste na tom se čtením knih vy…?!

(fotogalerie zde - z hodin českého jazyka)
(fotogalerie zde - z hodin literatury)

Mgr. Kateřina Javůrková

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.