Get Adobe Flash player

Pravěk - 3. třída

p1230866 resizeNejkrásnější epocha prvouky – pravěk je už za námi. Nejdříve se z nás stali lovci. Připravili jsme si zbraně, lovecký tanec a očekávaný úlovek jsme si také nakreslili na stěny naší jeskyně. (nástěnné malby) Před lovem jsme se poradili u ohně. Pečlivě jsme prohledali celou školu, ale mamutí stádo jsme objevili až před vchodem. Zabili jsme je oštěpy a palicemi a maso jsme opekli na ohni a snědli. (lovci)

Druhý týden jsme byli zemědělci. (zemědělci) Divoká zvířata jsme ochočili a začali je chovat pro užitek. Povídali jsme si také o druzích obilí, zkoušeli si zrna rozemlít a z mouky jsme potom pekli chleba. Byl výborný i s vlastnoručně vyrobeným máslem a tvarohem. (chleba, máslo/tvaroh)

(písmo)

Mgr. Pavlína Cermanová

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.