Mini ZOO - 4. třída

p1290002 resizeVětšina čtvrťáků chová doma nějaké zvířátko. Starají se o kočku, psa, morče nebo křečka. U Patrika je to jiné. Spolu s maminkou, tatínkem a bratrem pečují o spoustu domácích i exotických zvířat a ptáků. Některá zvířata vystavují. Na přehlídkách už získali hodně pohárů i jiných ocenění. Měli jsme proto velkou radost, když nás pozvali na návštěvu. Na zahradě jsme si mohli pohladit a nakrmit poníka a kozy, pozorovat zblízka prasátka, mývaly, nosála, nutrii, různé králíky, kachny, bažanty a další ptáky. Uvnitř měli terária s hady, leguánem, agamou, baziliškem, štírem, sklípkany… Ve voliérách posedávaly korely, andulky, holoubek s kanárkem a činčily. Nechyběli tu samozřejmě ani psi a koťátka. Chovatelé nám ochotně o svých zvířatech vyprávěli a vše prakticky ukazovali. Velmi zajímavé bylo například krmení hadů. Mnoho žáků čtvrté třídy vám jistě řekne, že se jim líbilo úplně všechno.

Mgr. Martina Glazarová