Get Adobe Flash player

Jak si vyrobit jednoduché měřící přístroje - 6. třída

Žáci šesté třídy se ve fyzice učili o fyzikálních veličinách a jejich měřidlech. Vyrobit si jednoduché přesýpací hodiny není zas tak těžké. Stačí dvě lahvičky od lékovek nebo dvě PET lahve, vytvořit otvor a spojit dvě části k sobě. Nesmíme zapomenout na náplň, která se bude přesypávat (krupice nebo jemný písek). Poté odměříme množství náplně, která se za určitý čas přesype. A je hotovo... Umíme také vytvořit vodní hodiny a jednoduché váhy.

Mgr. J. Fendrychová

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.