Get Adobe Flash player

Škola v přírodě - čtvrtek 14. června

Dnes nás čeká velmi rušný den. Hned po snídani si povídáme o první pomoci a prohlubujeme si ostatní tábornické dovednosti. I když trošku poprchává, účastníme se orientačního závodu. Po svačině si pohrajeme před chatou a je tu oběd! Po něm už balíme potřebné věci, natankujeme šťávu, vyzvedneme svačinu a vydáváme se na dlouhý výlet. První část cesty jedeme autobusem na zastávku Babí pevnost. A tady po chvíli nacházíme obra na prahu Krkonoš - dělostřeleckou tvrz Stachelberg. Hlavně kluci jsou úplně nadšeni. Zkoumáme bunkr zvenčí, procházíme se vojenskými zákopy a povídáme si, jak těžké by to asi měli útočníci. A pak už nás čeká prohlídka tvrze uvnitř. Kvůli bezpečnosti si nasazujeme přilby. Zdoláváme 186 schodů dolů a zase nahoru a pozorně posloucháme výklad průvodkyně. Na zpáteční cestu se vydáváme pěšky. Nohy nás už trochu neposlouchají, a tak jsme rádi, že nás poslední etapu sveze paní učitelka autem. Po večeři nás čeká návštěva pracovníků KRNAPu. Vyprávějí nám zajímavosti o zvířatech, která v Krkonoších žijí. Chválíme Pepu, Dana a Adama - ti toho o přírodě ale vědí! Také posloucháme zvuky zvířat a sami je zkoušíme napodobit. Povídání o ekologii formou pohádky nás trochu překvapilo. Pak už rychle do postele a dobrou noc, táborníci!!! Dnes tu spíme naposledy.

Mgr. Jana Sávová

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.