Doba Rudolfa II. a hliněný pražský golem

pa020848 resizeDoba Rudolfa II. a hliněný pražský golem - to jsou dvě témata, kterými se zabývali žáci 8. ročníku při výtvarné výchově. Ve své práci využili znalosti nabyté v hodinách dějepisu i informace, které získali při sledování krátkých animovaných filmů ze série České televize Dějiny udatného národa českého. Golema modelovali z keramické hlíny. V druhé části hodiny se žáci věnovali kresbě portrétu Rudolfa II.či známého astrologa Johannese Keplera. Někteří si vyzkoušeli tvořit v duchu slavného malíře Arcimbolda. Jak se jim práce zdařila si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Mgr. Jana Matějková