Get Adobe Flash player

Kapesní povídky

sdc18057V pondělí 21. 1. 2013 jsem s devátou třídou a kolegyní Jitkou Fendrychovou navštívila divadelní představení věnované Karlu Čapkovi a jeho „kapesním“ povídkám. Jednalo se především o scénické čtení z jeho knih a vystupovaly v něm představitelky z Malého Vinohradského divadla (v nové sezoně nový název D 21). Osobitou formou se snažily představit Čapkovu, zejména detektivně laděnou tvorbu. Z mého pohledu bylo představení velice zajímavé a zdařilé, pro žáky však v řadě aspektů náročnější na pochopení textu, jeho souvislostí, dějové linie.

Za devátou třídu se o kulturní exkurzi rozhodl napsat Petr Hemelík a několik děvčat v krátkosti vyjádřilo svůj názor.

Mgr. Kateřina Javůrková

Postřehy Petra Hemelíka…
V pondělí 21. 1. 2013 jsme navštívili společenské centrum UFFO. Byli jsme na divadelním představení Kapesní povídky – Povídky z jedné a druhé kapsy od spisovatele Karla Čapka. V příběhu vystupovaly tři mladé dámy, které v něm představovaly tři „mladé“ muže. Přehrávaly různé povídky a příběhy. Nejvíce se mi líbila scénka o majorovi a detektivu Hamplovi. Celé představení mě moc nezaujalo, čekal jsem, že bude lepší.

Mě to moc nezaujalo. Ale děj i provedení bylo docela dobré. Místy to bylo těžší na pochopení. (B. Melínová) 

Dnešní představení mne nezaujalo. Ale líbilo se mi, jak ty ženy uměly hrát i muže. A také se mi líbilo, že to nebylo jen čtené. Moc jsem se však nepobavila. (A. Vagayová) 

Mně se představení líbilo! Pro herce bylo asi těžké. Také se mi líbilo, jak se na začátku postupně vyměňovaly a říkaly to stejné. A na konci mě zaujalo, jak si udělaly „srandu“ s tím portrétem Karla Čapka. (A. Kárászová)

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.