Literární týden – 1. třída

cimg7983 resizeBřezen – měsíc knihy. Touto větou jsme zahájili projekt prvního stupně - týden plný literatury, básníků, spisovatelů.

Prvním autorem, na kterého zaměřili pozornost naši prvňáčkové, byl František Hrubín. Uspořádali výstavku knížek, které napsal, přednesli krátké básničky. Nacvičili i Malou pohádku o řepě a předvedli nám ji v roztomilých kostýmech. Pro spolužáky z ostatních tříd si prvňáčci připravili úkol, díky kterému se všichni dozvěděli, kteří ilustrátoři se podíleli na výzdobě Hrubínových knih. Kluci a děvčata za čtvrté třídy přednesli veršovanou pohádku O Palečkovi. Těšíme se na další vystoupení, které nás zítra čeká. (fotogalerie zde)

Mgr. Jana Prokopcová