Návštěva knihovny - 4. třída

p1100910 resizeNa závěr měsíce března – měsíce knih a internetu jsme si naplánovali návštěvu Městské knihovny v Trutnově. Její prostředí i způsob rozdělení knížek už dávno známe a proto se paní knihovnice pustila hned do vyprávění pověstí z okolí našeho města. Dozvěděli jsme se o tom, jak se na náš městský znak dostal drak a havran, o záhadném svítícím kostele, o tajemném pokladě… Vyprávění bylo velmi zajímavé, a děti je pozorně poslouchaly. Samozřejmě nám zbyl také čas na samostatné prohlížení knížek a časopisů. Bylo tu tolik nových informací a zajímavostí, že se nám ani nechtělo zpět do školy. (fotogalerie zde)

Mgr. Pavlína Cermanová