Get Adobe Flash player

Stará pověst a nový cirkus

img 0502 resizeV pátek 31. května jsem se s našimi osmáky a deváťáky a kolegyní Ivou Cibulkovou vydala za starobylou historií a novodobou kulturou našeho města.

Symbióza obou témat nám přinesla velmi zajímavé a obohacující kulturní dopoledne, které jsme si i přes značnou nepřízeň počasí užili.

Naší první zastávkou byla trutnovská Galerie draka, kde jsme si připomněli trochu z místní historie a vyslechli poutavé vyprávění průvodce. Děkujeme též pracovníkům galerie za vstřícnost a umožnění návštěvy zrekonstruovaných sklepních prostor mimo návštěvní dobu.

Poté nás čekalo představení „Plovárna“ souboru (bra)Tři v tricku v rámci 3. ročníku mezinárodního festivalu nového cirkusu Cirk-UFF v Trutnově. Představení je volně inspirováno novelou Rozmarné léto Vladislava Vančury (což pro zasvěcené je patrné i z našich fotografií). Poetika tohoto autora byla převedena s lehkostí a jemnou groteskou do pohybové humoresky za využití cirkusových disciplín – žonglování, provazochodectví a párové akrobacie. Slibovány byly záhady, humor, srdcervoucí podívaná…

A myslím, že vše bylo naplněno. Dříve než jsme začaly klást dotěrné pedagogické dotazy, sami žáci ihned po skončení představení reagovali, a to nadmíru pozitivně.

Celá kulturní akce proběhla zdařile, přestože lilo jako z konve, chování žáků v galerii i šapitó hodnotím na podtrženou jedničku a závěrem mi nezbývá, než slova klasika lehce parafrázovat, že „tento způsob jara zdá se mi poněkud nešťastným…“

(fotogalerie zde)

Mgr. K. Javůrková

Karneval


Na středu 21. 2. je pro žáky 1. stupně připraven KARNEVAL.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.