Get Adobe Flash player

Krvavé koleno a UFFO...

Dnes (16. ledna 2012) jsem se 6. a 7. třídou a kolegyní Janou Matějkovou navštívila divadelní představení ve společenském centru UFFO v Trutnově.

Jednalo se o sugestivní pásmo pohádkových příběhů, jež sestavil český herec, dramatik, režisér, pedagog a spisovatel pro děti, Arnošt Goldflam, které neslo název "Krvavé koleno a jiné pohádky" (...pohádky, kde padaly hlavy - nejenom) a divadelní pásmo nám sehrál herecký soubor plzeňského divadla Alfa.

Toto představení nabíralo místy až hororové obrátky, během nichž jsme se v různých nadsázkách dovídali, že ne vždy nutně vítězí dobro nad zlem či chytřejší nad hloupějším...

Ale zásadního poučení se nám dostalo, že zlobit se vůbec nevyplácí, protože by po nás, kdyby přišlo rozzlobené "krvavé koleno", mohl zbýt jen "mastný flek", který bude nakonec i setřen...

A jak se strašidelné pohádkové příběhy líbily samotným žákům, se dozvíte v brzké době (již na svých postřezích pracují).

S přáním spousty krásných a zajímavých kulturních prožitků a nejen jich v novém roce se pro tentokrát loučí Kateřina Javůrková.

 

Krvavé koleno a jiné pohádky - žákovské postřehy

Dne 16. 1. jsme navštívili divadelní představení s názvem Krvavé koleno a jiné pohádky v UFFU. Příběhy byly velmi hezké a legrační, ale také dost strašidelné. Nejvíce se mi líbily pohádky, které se odehrávaly na hřbitově, také mě zaujalo, jak vše - mrtvoly - dokázali herci zahrát.

Nikola Šedivková, 6. třída

Divadelní představení bylo děsivé, až hororové. Chvíle napětí střídaly humorné scény, diváci v hledišti se nasmáli. Určitě bych šla příště znova!

Nela Kolářová, 6. třída

Pro mě byl největší zážitek, když jsem se na chvíli stal součástí představení - přistoupil ke mně jeden z herců s "useknutou" gumovou rukou a začal mě s ní "bít" - všichni se smáli i já. Na konci představení mě také zaujal trik s jízdním kolem - herec zmizel a kolo jelo samo do zákulisí!

Martin Kuchlei, 6. třída

Joo, bylo to dobrý. Líbil se mi hlavní hrdina, jak jezdil na kole a loutky se mi líbily a vlastně celé divadlo...

M. Král, 7. třída

Mně se to moc líbilo, bylo to zajímavé. Hodně se mně líbila postava lišky. Šla bych ještě jednou. A líbil se mi konec. Měli to dobře udělané.

V. Svobodová, 7. třída

Nejvíce se mi líbilo, jak hráli představení "Utopená myška".

J. Havrda, 7. třída

Šli jsme do UFFA, tam bylo představení "Krvavé koleno a jiné pohádky". Moc se mi to líbilo a dobře hráli, smál jsem se. Byla tam dobrá atmosféra. Zaujal mne kopec s kříži - představoval hřbitov.

M. Matyska, 7. třída

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.