Get Adobe Flash player

Evropský den jazyků

p1020707 resizeV pátek 27. 9. zažili žáci 5. – 9. ročníku pravý Evropský den jazyků. Přestože ráno přišli do školy jako obvykle, podařilo se jim během dopoledne navštívit a nasát atmosféru šesti různých evropských zemí. Po rozdělení do pracovních skupinek postupně zavítali do Velké Británie, Francie, Německa, Itálie, Ruska i našeho jazykově nejbližšího souseda Slovenska. Kromě základních slovíček se seznámili i s kulturou, průmyslem a tradičními pokrmy daných států. Na chodbách se mísily vůně italské pizzy s ruským borščem, ve třídách mohli žáci ochutnat tradiční anglickou snídani nebo přivonět k francouzským levandulím, německým medvídkům či kosmetice. Paní učitelky si daly opravdu záležet a vyzdobily si své třídy vším, co danou zemi charakterizuje. Mnohé zvolily v tento den pro danou zemi i tradiční oblečení.  S velkým zájmem se setkalo i vyplňování pracovních listů a slepé mapy, práce na interaktivních tabulích a různé kvízy i hádanky, za které se získávaly body do celoškolní soutěže. Všem se netradiční výuka líbila a velký dík za úžasnou přípravu a kreativní přístup patří i paním učitelkám. Děkujeme.

Jednotlivé fotogalerie zde:

Příprava na projekt
Francie
Itálie
Německo
Rusko
Slovensko
Velká Británie

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.