Get Adobe Flash player

Technicky zaměřená exkurze – 9. ročník

img 0659 resizeVe čtvrtek 10. října 2013 jsme se s devátou třídou a kolegyní Mgr. Jitkou Fendrychovou vydali do nedaleké Úpice, kde nás během vzdělávací exkurze čekala dvě zajímavá zastavení.

Nejprve jsme navštívili podnik Tonava a. s. Úpice, tradičního výrobce vah, vážících zařízení v našem regionu. Nahlédnutí do výrobního procesu a přiblížení si některých z technických profesí by mělo také žákům přispět k reálnému životnímu pohledu při jejich volbě povolání.

Děkujeme řediteli společnosti, panu ing. Stanislavu Mílovi a jeho zástupci, panu Jiřímu Švihálkovi za vstřícný přístup. Děkuji též manželům Sávovým za ochotnou spolupráci při zprostředkování této exkurze.

V druhé části exkurze jsme si prohlédli velice zajímavou výstavu „Dědeček automobil“ v Městském muzeu a galerii J. W. Mezerové v Úpici.

Zde jsme se dočkali rovněž přívětivého přijetí a pracovník muzea, který nás provázel, podal našim žákům odborný a zároveň srozumitelný i poutavý výklad. Děkujeme.

Exkurze proběhla velmi zdařile a je pochopitelné, že žáci pozitivněji hodnotili návštěvu muzea, protože práce jim nepřipadala tolik zábavná…

A co tedy oni sami na to?! (viz níže)

(fotogalerie z Tonavy zde)
(fotogalerie z výstavy zde)

Mgr. Kateřina Javůrková

Několik žákovských postřehů…

V Tonavě bylo hlučné prostředí. Příliš se mi tam nelíbilo a asi bych tam nechtěl pracovat. Vyrábějí váhy a je to špinavá práce. Nejméně pracovníků v krizovém období bylo 94 lidí, prý to ale „přežili“ a teď jich tam pracuje cca 110…
(Dominik Toma)

… jeli jsme do Úpice do továrny Tonava. Byl tam velký rachot. V Tonavě se mi moc líbilo. Ale pracovat bych tam nechtěla. Pan zástupce ředitele nás provedl, byli jsme v dílnách…
Potom jsme šli na výstavu „Dědeček automobil“. Bylo to velmi zajímavé, všichni jsme se dozvěděli mnoho informací. Vystavovali i velice staré motorky. Na závěr jsme se podívali i do sklepa, kde byly nálezy z Vízmburku. Budova muzea byla bývalá radnice. To jsme nikdo nevěděl. A nacházelo se v ní i staré vězení.
(Veronika Svobodová)

Plavecký kurz - 3. lekce


Ve středu 19. 9. proběhne třetí lekce plavání pro žáky z 2. – 5. třídy.    


esf-horizontalni eu-img msmt-img opvk-img

   Škola je příspěvkovou organizací. Projekty a provoz této školy jsou spolufinancovány Evropskými fondy, MŠMT České republiky a Městem Trutnov.